Imieniny: PL: Bony, Horacji, Jerzego| CZ: Jiří
/

Hokeiści Trzyńca o krok od półfinału | 18.03.2015

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
W ćwierćfinałach hokejowej ekstraligi nie ma słabych rywali. W dzisiejszym czwartym meczu serii przekonali się o tym ponownie gracze Trzyńca, którzy wymęczyli wygraną z Mladą Bolesławią i w piątek w Werk Arenie mogą zadać decydujący cios.

Podopieczni trenera Jiřego Kalousa do drugiej tercji gonili jednobramkową stratę z 2. minuty meczu. Wyrównał w 21. minucie Galvas, a dwie minuty później szalę meczu na stronę faworyta przechylił Dravecký. Hokej z mnóstwem szans po obu stronach dobrnął do końca z wynikiem 1:2 na tablicy, a to oznacza trzecie zwycięstwo Trzyńca w ćwierćfinale. Jeśli pojutrze Stalownicy zdołają wygrać u siebie, awansują do półfinału playoffs. Gwiazdą dzisiejszego spotkania był trzyniecki napastnik Jiří Polanský. Po miesięcznej przerwie doświadczony hokeista wczoraj jeszcze aklimatyzował się na placu gry, dziś jednak poprowadził zespół do zwycięstwa. Jego asysty i cwaniactwo pod bramką rywala są wartością dodaną trzynieckiego zespołu. - Wczoraj jeszcze sił nie starczyło, czułem się ociężale i w zasadzie niewiele pomogłem drużynie - przyznał popularny "Polda".- Dziś jednak było już znacznie lepiej. To dla nas ważne zwycięstwo, bo przybliża nas do półfinału - dodał doświadczony napastnk.