Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/

Legia Warszawa piłkarskim mistrzem Polski | 21.05.2018

Ten tekst przeczytasz za 45 s

W niedzielę Legia Warszawa po raz 13. w historii zdobywa tytuł mistrza Polski. Piłkarze „Wojskowych” zapewnili sobie tytuł dopiero w ostatniej kolejce meczem z Lechem Poznań.

Spotkanie zostało przerwane przez pseudokibiców Lecha w 77. minucie przy stanie 2:0 dla Legii. Komisja Ligi przyznała walkower dla gości. Sezon na drugim miejscu zakończyła Jagiellonia Białystok. Na najniższym stopniu podium uplasował się Lech Poznań.

Kilkanaście minut po ostatnim gwizdku sędziego w Poznaniu warszawscy kibice zaczęli świętować tytuł na ulicach Warszawy. Większość z nich tradycyjnie fetowała sukces Legii pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym. W kulminacyjnym momencie na Starówce bawiło się kilka tysięcy fanów Wojskowych.