Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/
Nahoru

Praski maraton: Słowioczek najlepszy w kategorii MM55 | 06.05.2015

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Roman Słowioczek prezentuje swój ostatni medal zdobyty w Pradze. Fot. Norbert Dąbkowski

Roman Słowioczek z klubu Maraton Klub Seitl Ostrawa zwyciężył w swojej kategorii wiekowej MM55 w ramach prestiżowego Praskiego Maratonu. Uczestnik wielu edycji Igrzysk Polonijnych, walczył na trasie maratonu w stolicy Czech z utytułowanymi biegaczami, dobiegając do mety z czasem 3:02:26.

W klasyfikacji łącznej Słowioczek uplasował się na 210. miejscu. Triumfatorem tegorocznego Praskiego Maratonu został Kenijczyk Felix Kandie (2:08:32). – Najbardziej ucieszyło mnie to, że był to mój setny maraton w życiu, a na dodatek zdobyłem pierwsze miejsce w mojej kategorii – dzieli się wrażeniami z „Głosem Ludu” maratończyk. Zdjęcia autorstwa Norberta Dąbkowskiego.