Imieniny: PL: Jarosława, Marka, Wiki| CZ: Marek
Glos Live
/
Nahoru

Siatkarze o krok od awansu do półfinału | 28.09.2018

Jednego zwycięskiego seta brakuje polskim siatkarzom do awansu do półfinału mistrzostw świata. Polacy w czwartkową noc pokonali po raz drugi Serbów 3:0 (28:26, 28:26, 25:22).

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Z Michałem Kubiakiem (z lewej) Polacy są jak zawsze mocni. Fot. oficjalna strona mistrzostw świata FIVB

Czwartkowy pojedynek z Serbią nie był zwykłą powtórką wygranego starcia z drugiej fazy czempionatu. Serbowie wystawili bowiem najsilniejszy skład, nastawiając się na agresywną, waleczną siatkówkę. Wszystkie sety były bardzo zacięte, do tego stopnia, że minimalne różnice punktowe w poszczególnych partiach zapewniły Serbom - pomimo porażki - awans do półfinału.

Z przysłowiowym nożem przy gardle zagrają w piątek Włosi, którzy aby przebić się do grona czterech najlepszych drużyn mistrzostw świata, muszą pokonać Polaków. Biało-czerwonym wystarczy odnieść zwycięstwo w jednym secie. I co ważne, nawet porażka z Włochami 0:3 nie przekreśla polskich szans na awans. Podopieczni trenera Vitala Heynena mogą jednak pozwolić Włochom na zdobycie co najwyżej 14 punktów więcej, niż oni sami. W przeciwnym razie o medale zagrają Włosi, współgospodarze mistrzostw świata 2018.

Początek meczu Polska - Włochy dziś o godz. 21.15.