środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Bony, Horacji, Jerzego| CZ: Jiří
/

Wielki mecz Arona Chmielewskiego, Stalownicy w finale! | 08.04.2018

Drugiego meczbola już nie zmarnowali. Stalownicy Trzyniec pokonali dziś wieczorem Hradec Kralowej 2:1 w dogrywce, awansując do finału ekstraligi. Gwiazdą meczu był polski napastnik Aron Chmielewski.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Aron Chmielewski. Fot. hcocelari

Stalownicy po piątkowej przegranej na tafli Mountfieldu wrócili w niedzielę do Werk Areny z jednym tylko celem - wygrać i od poniedziałku spokojnie przygotować się do finału z Kometą Brno. Arcyważnego pierwszego gola zdobył Aron Chmielewski, który w 28. minucie zapewnił gospodarzom prowadzenie. Mountfield walczył zaciekle, wyrównał w 45. minucie z kija Džerinsa, przetrwał osiem minut dogrywki, ale... W 69. minucie meczu sprawy wzięli w swoje ręce młodzi Stalownicy z czwartej formacji. Złotego gola zdobył Ondřej Kovařčík, który przytomnie z nadgarstka wycelował w okienko bramki Mountfieldu. Podczas złotego gola na tafli rządzili również Aron Chmielewski, który odważnym pressingiem zmusił rywala do błędu oraz Jiří Polanský, autor złotej asysty.

W finale Stalownicy Trzyniec zmierzą się z Kometą Brno. Pierwsze dwie konfrontacje zagoszczą 14 i 15 kwietnia w Werk Arenie. Dokładne godziny meczów, a także kulisy niedzielnego zwycięstwa we wtorkowym, papierowym wydaniu gazety.