Imieniny: PL: Alfa, Leonii, Tytusa| CZ: Rostislav
/

Złota sobota biało-czerwonych | 12.08.2018

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Polska sztafeta na mecie biegu 4x400 m. Fot. Marek Biczyk/pzla.pl

Na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie sobota przyniosła Polakom aż trzy złote krążki, tym samym biało-czerwoni wrócili na prowadzenie w klasyfikacji medalowej. Mistrzami Europy zostali Justyna Święty-Ersetic, Adam Kszczot i żeńska sztafeta 4x400 m.

Złota seria rozpoczęła się od fenomenalnego biegu Justyny Święty-Ersetic na 400 m. Polka poprawiła swój rekord życiowy i uzyskała 50,41 sekundy. Chwilę później na 800 metrów bezkonkurencyjny był Adam Kszczot. Oprócz niego w finale startowało jeszcze dwóch Polaków. Michał Rozmys był czwarty, a Mateusz Borkowski piąty. Do podium zabrakło im niewiele.

Na koniec dnia kibice w Berlinie obserwowali zmagania żeńskich sztafet 4x400 metrów. Kibice obawiali się o start Polek, z których dwie półtorej godziny wcześniej rywalizowały w finale indywidualnie. Niepotrzebnie. „Aniołki trenera Matusińskiego” wygrały i zostały mistrzyniami Europy. Tym samym Justyna Święty-Ersetic zdobyła dwa złote medale jednego dnia.