Imieniny: PL: Jarosława, Marka, Wiki| CZ: Marek
/

Zwycięstwo na pożegnanie z mundialem | 28.06.2018

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s

Polscy piłkarze na pożegnanie z mistrzostwami świata wygrali w upalnym Wołgogradzie z Japonią 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w drugiej połowie Jan Bednarek. Biało-czerwoni już wcześniej stracili szansę na awans do 1/8 finału i z dorobkiem 3 punktów zajęli 4. miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie Polacy mieli spore trudności, aby przebić się przez szczelną defensywę japońskiej reprezentacji. Na pierwsze uderzenie biało-czerwonych trzeba było czekać do 20. minuty. Po zmianie stron, w 53. minucie reprezentacja Polski przeprowadziła kontratak, który powinien zakończyć się bramką. W końcu, po wielu próbach biało-czerwonym udało się znaleźć drogę do bramki w 60. minucie. Po faulu na Rafale Kurzawie arbiter przyznał rzut wolny. Wykonał go sam poszkodowany, który świetnie dośrodkował w pole karne. Do piłki dopadł Jan Bednarek i zdobył upragnioną bramkę dla reprezentacji Polski.

Zwycięskim meczem z Japonią reprezentacja Polski zakończyła udział na mistrzostwach świata. Biało-czerwoni zajęli w grupie H czwarte miejsce. Japończycy drugie. W drugim grupowym spotkaniu Kolumbijczycy pokonali Senegalczyków 1:0.