sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/

Karwiniacy w 3. rundzie Mol Cup | 31.08.2015

W 2. rundzie Pucharu FAČR (Mol Cup) doszło do bratobójczej bitwy pomiędzy trzecioligowymi Witkowicami a drugoligową Karwiną.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
W derbach ze zwycięstwa radowała się Karwina. Fot. mfkkarvina

Faworyt przegrywał 0:2, ale po zmianach w drugiej połowie i zastrzyku świeżej, przede wszystkim zaś szybkiej krwi zdołał wyrównać, wymuszając rzuty karne. W nich bohaterem został Lukáš Budinský, którywystrzelił podopiecznym Jozefa Webera awans do 3. rundy, w której Karwina zmierzy się z dywizyjnym Rymarzowem. Pojedynek zaplanowano na 23 września. Przypomnijmy, iż Rymarzów w zeszłym tygodniu wyeliminował z rozgrywek pucharowych pierwszoligowy Banik Ostrawa.

WITKOWICE – KARWINA 2:2 (k 3:5)

Do przerwy: 2:0. Bramki: 33. Kovařík, 39. Taraba – 57. Moravec, 77. Budínský, dec. karny: Budinský. Karwina: Pastornický – Byrtus (61. Budínský), Dreksa, Tóth, Zelený (69. Urgela) – Duda – Fiala, Lupčo (46. Moravec), Glaser, Puchel – Juřena.