sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/

1. półfinał ekstraligi dla Pardubic. Stalownicy walczyli do końca | 02.04.2023

Znakomity spektakl zafundowali kibicom protagoniści pierwszego półfinału play off ekstraligi hokeja. Pardubice przed własną publicznością pokonały w niedzielę Trzyniec 4:2. Czwartą bramkę gospodarze zdobyli podczas trwającej ponad dwie minuty trzynieckiej gry power play z wycofanym golkiperem.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Lider tabeli rundy podstawowej, który w ćwierćfinale gładko wyeliminował Ołomuniec, w niedzielę trafił na obrońców mistrzowskiego tytułu. Stalownicy Trzyniec po wygranej w sześciu meczach ze Spartą Praga mieli niewiele czasu na odnowę biologiczną. Zmęczenie goście nadrabiali jednak walecznością.
Mecz ustawiły dwie bramki w pierwszej tercji z kija Sedláka, trzyńczanie najlepiej zagrali w ostatniej odsłonie. W 53. minucie po szybkiej wymianie krążków kontaktowego gola na 3:2 zdobył Marcinko, Stalownikom niewiele zabrakło zaś do wyrównania zawodów w aktywnej grze z wycofanym bramkarzem Kacetlem, kiedy to nie dali pograć gospodarzom.
W końcu jednak to Pardubice radowały się z czwartej bramki, Zohorna przechwycony krążek wpakował przez całe lodowisko do pustej bramki.
W poniedziałek o 17.00 druga odsłona półfinałowego widowiska. Na czwartek i piątek seria grana do czterech zwycięstw przenosi się do trzynieckiej Werk Areny. We wtorek w Ostravar Arenie startuje rywalizacja w drugim półfinale pomiędzy Witkowicami i Hradcem Kralowej.