piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Alfa, Leonii, Tytusa| CZ: Rostislav
/

Ponownie nerwy. Ponownie zwycięstwo! | 18.01.2016

Po kolejnym emocjonującym meczu w krakowskiej Tauron Arenie polscy piłkarze ręczni pokonali Macedonię 24:23. Tym samym biało-czerwoni zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywanych nad Wisłą mistrzostw Europy.

Ten tekst przeczytasz za 45 s

W pierwszej połowie Polacy bardzo słabo spisywali się w ataku pozycyjnym i do przerwy to rywale prowadzili 13:11. W drugiej odsłonie podopieczni Michaela Bieglera zdecydowanie poprawili skuteczność, zagrali też dużo lepiej w defensywie i w końcowym kwadransie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Na dwie minuty przed końcem meczu Polacy prowadzili już 24:20. Niestety końcówka spotkania została rozegrana fatalnie. Trzy straty piłki spotkania sprawiły, że Macedończycy mogli jeszcze doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystali swojej szansy. Dzięki drugiej wygranej Polacy zapewnili sobie awans do kolejnej fazy turnieju, a we wtorek zagrają o pierwsze miejsce w grupie A z również jak dotąd niepokonanymi Francuzami.