Imieniny: PL: Anety, Lehca, Leona| CZ: Oldřich
Glos Live
/
Nahoru

Eliminacje EURO 2024: Polacy pokonali Wyspy Owcze. Awans na drugie miejsce w tabeli | 12.10.2023

Z otchłani prawie do nieba. Piłkarska reprezentacja Polski pokonała w czwartek na wyjeździe Wyspy Owcze 2:0 i w eliminacjach EURO 2024 awansowała w grupie E z przedostatniej pozycji na fotel wicelidera. W równolegle granym meczu w Tiranie drużyna Albanii pokonała Czechów 3:0.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
W roli kapitana zadebiutował Piotr Zieliński. Fot. PZPN
Biało-czerwoni prowadzeni w tych eliminacjach po raz pierwszy przez Michała Probierza przed dzisiejszym starciem z Wyspami Owczymi w tabeli grupy E dysponowali zaledwie 6 punktami. Teraz, w nowym układzie sił, Polacy sprawę awansu bezpośrednio z grupy mają w swoich rękach.

Kluczem numer jeden do sukcesu w czwartkowym pojedynku była szybka bramka Sebastiana Szymańskiego (4. minuta), kluczem numer dwa spokojna gra. Probierz przed meczem uczulił swoich podopiecznych głównie na stałe fragmenty gry w wykonaniu gospodarzy, w ataku pozycyjnym Wyspy Owcze praktycznie nie istniały. Na 0:2 poprawił w 65. minucie strzałem głową Adam Buksa, wykorzystując idealne dośrodkowanie Frankowskiego.

Polaków pod nieobecność kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego poprowadził do zwycięstwa w roli kapitana Piotr Zieliński. Podobnie będzie również w niedzielę w starciu z Mołdawią. Kolejny arcyważny mecz eliminacji rozpoczyna się na PGE Narodowym w Warszawie o godz. 20.45.