Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
Glos Live
/
Nahoru

Przegrana Trzyńca z Hradcem Kralowej. Hokejowy finał wciąż nierozstrzygnięty  | 23.04.2023

To był dreszczowiec do samego końca ze szczęśliwym finałem dla Hradca Kralowej. W czwartym meczu finałowym ekstraligi hokeja zespół Hradca Kralowej zwyciężył na tafli Trzyńca 2:1 golem w 1. minucie dogrywki i wymusił kontynuację serii, tym razem u siebie w środę.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Goście zagrali z przysłowiowym nożem na gardle. „Teraz albo nigdy” – w myśl tego hasła Mountfield pokazał w niedzielę najlepszy hokej w dotychczasowych finałowych konfrontacjach. Ostry, bezpardonowy, daleki od „unihokeja”, z jakim zaprezentował się chociażby w sobotę. Do męskiego hokeja dostosowali się szybko również Stalownicy, tym bardziej że podopieczni Zdeňka Motáka od 19. minuty gonili jednobramkową stratę po strzale Janka z dystansu.
Na wstępie drugiej tercji wyrównał Marian Adámek, uderzając pięknie z nadgarstka. Lot krążka zasłaniał jeszcze Daniel Voženílek, hradecki bramkarz miał więc bardzo utrudnione zadanie.
W drugiej i trzeciej tercji akcje ofensywne przeplatane były potyczkami pod bandą, lekkimi prowokacjami z obu stron. Więcej z gry mieli jednak Stalownicy, zwłaszcza w ostatnich dziesięciu minutach meczu.
Wydarzenia dobrnęły jednak do dogrywki, a tam więcej szczęścia mieli przyjezdni. Gol z kija Pavlíka sprawdził na prośbę trzynieckich trenerów dodatkowo sędzia techniczny.
Na środę seria grana do czterech zwycięstw przy stanie 3:1 dla Trzyńca przenosi się do Hradca Kralowej. Ewentualny kolejny mecz odbędzie się w piątek w Trzyńcu. Poniżej fotogaleria autorstwa Zenona Kiszy.