sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/

Tipsport Ekstraliga: Derby dla Trzyńca. W Ostravar Arenie hokej bawił widzów | 22.12.2022

Przedświąteczne hutnicze derby zakończyły się nad Ostrawicą zwycięstwem Trzyńca. Stalownicy pokonali w czwartek wieczorem w Ostravar Arenie zespół Witkowic 2:1.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 60 s
Hokejowe derby zdominowały czwartkowy wieczór w Ostrawie. Fot. Petr Kotala/hc-vitkovice

W Ostrawie kibice byli świadkami zaciętego meczu, w którym brylowali świetni golkiperzy. Znacznie więcej nagimnastykował się witkowicki Stezka, który w obliczu ofensywnej smykałki Stalowników na pewno nie nudził się w swojej bramce. Z kolei Mazanec wykazał się świetnym instynktem w końcówce meczu, broniąc strzały Fridricha i Lakatoša.

Witkowice, które w poprzednich dwóch derbach radowały się z wygranej, tym razem musiały uznać wyższość mistrza RC. Goście wyszli na prowadzenie w 10. minucie z kija Daňo, na 0:2 podwyższył w końcówce drugiej tercji Hudáček. Ostrawianie zdramatyzowali spotkanie w końcówce trzeciej tercji, zdobywając w 54. minucie kontaktowego gola w przewadze liczebnej z kija Krenželoka. Chwilę wcześniej świetną okazję do zdobycia bramki na 0:3 zmarnował trzyniecki napastnik Hrehorčák. Gra z wycofanym golkiperem nie zmieniła już jednak losów derbów. Dla Trzyńca to pierwsze zwycięstwo z Witkowicami w bieżącym sezonie Tipsport Ekstraligi.

Hokeiści nie próżnują nawet w święta. W najbliższy poniedziałek Trzyniec zmierzy się w Werk Arenie z Kometą Brno (17.00), Witkowice domowe spotkanie zaliczą w środę, w starciu z Mladą Bolesławią (17.30).

TIPSPORT EKSTRALIGA

WITKOWICE – TRZYNIEC 1:2

Tercje: 0:1, 0:1, 1:0. Bramki i asysty: 54. L. Krenželok (Bukarts, Marosz) – 10. Daňo (Nestrašil, Zahradníček), 38. Hudáček (Daňo, Mazanec).

Witkowice: Stezka – Koch, Raskob, Mikuš, Grman, Gewiese, L. Kovář – Fridrich, Chlán, Lakatoš – Bukarts, Krieger, Mueller – Kalus, Dej, Lednický – L. Krenželok, Marosz, Krejsa – Bernovský.

Trzyniec: Mazanec – Marinčin, Havránek, M. Doudera, Zahradníček, J. Jeřábek, Čukste, Ročák – Voženílek, Marcinko, M. Růžička – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Buček, Dravecký, Kurovský.