środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Bony, Horacji, Jerzego| CZ: Jiří
/

Tipsport Ekstraliga: Trzyniecki taniec z szablami | 20.12.2022

Po przerwie zarezerwowanej dla występów reprezentacji RC wróciły emocje w hokejowej Tipsport Ekstralidze. Prawdziwy taniec z szablami pokazali kibicom Stalownicy Trzyniec, którzy u siebie pokonali we wtorek Karlowe Wary 4:2. W czwartek kolejny ważny mecz – hutnicze derby w Witkowicach.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s

Mistrz RC nie patyczkował się dziś z Becherówką. Goście zaczęli grać w miarę przyzwoicie dopiero przy stanie 3:0 dla Trzyńca, wcześniej Stalownicy kompletnie zdominowali lodowisko. Na deser podopieczni Zdeňka Motáka zdobyli efektowne bramki, bliski hat tricka był zaś napastnik Hudáček.

Zanim rozpakowane zostaną świąteczne podarunki, jeden prezent Stalownicy mogą wręczyć swoim fanom już w czwartek. Wystarczy wygrać prestiżowe derby z Witkowicami. Początek hutniczej bitwy o godz. 17.30. Zapowiada się prawdziwa hokejowa uczta, bo ostrawianie przed wtorkowymi meczami zajmowali pierwsze miejsce w tabeli.

TIPSPORT EKSTRALIGA

TRZYNIEC – K. WARY 4:2

Tercje: 1:0, 2:0, 1:2. Bramki i asysty: 19. Daňo (Čukste), 23. Hudáček (Nestrašil), 27. Hudáček (Daňo, Nestrašil), 52. M. Růžička (Voženílek, Marcinko) – 42. Redlich (Gríger, Havlín), 55. O. Beránek (Černoch).

Trzyniec: Mazanec – Havránek, Marinčin, Zahradníček, M. Doudera, Čukste, J. Jeřábek – M. Růžička, Marcinko, Voženílek – Daňo, Hudáček, Nestrašil – Hrehorčák, Roman, Chmielewski – Kurovský, Dravecký, Buček.