środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Bony, Horacji, Jerzego| CZ: Jiří
/

Turniej Czterech Skoczni: Kubacki trzeci w Ga-Pa. Granerud znów rządził | 01.01.2023

Norweg Halvor Egner Granerud wygrał noworoczny konkurs skoków narciarskich w ramach Turnieju Czterech Skoczni. W Garmisch-Partenkirchen najlepszy z piątki Polaków Dawid Kubacki (na zdjęciu) zajął trzecie miejsce.

Ten tekst przeczytasz za 60 s
Dawid Kubacki zajął dziś trzecie miejsce w Ga-Pa. Fot. ARC

Dawida Kubackiego, który jest liderem Pucharu Świata, wyprzedził też drugi w Ga-Pa Słoweniec Anze Lanisek. Na szóstej pozycji uplasował się Piotr Żyła, dziewiąty był Kamil Stoch. Trójka Polaków w czołowej dziesiątce to bez dwóch zdań świetny wynik. Granerud po dwóch triumfach prowadzi w klasyfikacji TCS, wyprzedzając Kubackiego i Żyłę.

Druga odsłona Turnieju Czterech Skoczni stała pod znakiem bardziej stabilnej pogody, niż miało to miejsce podczas inauguracyjnych zawodów w Oberstdorfie.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dwóch ostatnich odsłonach, już po austriackiej stronie. 4 stycznia skoczkowie powalczą w Innsbrucku, dwa dni później w Bischofshofen. Obie skocznie pasują Polakom, możemy więc liczyć na walkę do samego końca.

Wyniki, Ga-Pa: 1. Granerud (Norwegia) 303,7 pkt., 2. Lanisek (Słowenia) 297,3, 3. Kubacki (Polska) 294,4 pkt.