piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Alfa, Leonii, Tytusa| CZ: Rostislav
/

Zwycięstwo Stalowników ze Spartą. W ćwierćfinale mamy remis 1:1 | 20.03.2023

Hokeiści Trzyńca zwyciężyli dziś na tafli Sparty Praga 3:2 golem w dogrywce z kija Daniela Voženílka i w ćwierćfinałowej serii Tipsport Ekstraligi mamy remis 1:1. Na czwartek i piątek seria przenosi się do Trzyńca.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Stalownicy w całym meczu gonili Spartę, by w końcu doścignąć i dobić rywala na ostatniej prostej. Świetne zawody zaliczył w Pradze trzyniecki napastnik Libor Hudáček, który w regulaminowym czasie gry dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.
Wyrównującego gola słowacki hokeista zdobył w 49. minucie, wykorzystując genialne podanie od Nestrašila.
W dogrywce Sparta zaczęła popełniać błędy, dając Stalownikom szansę na grę w aż trzech przewagach liczebnych. Wyjątkową okazję podopieczni Zdeňka Motáka skrzętnie wykorzystali – strzelając w siódmej minucie dogrywki zwycięskiego gola z kija Voženílka.