środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Bony, Horacji, Jerzego| CZ: Jiří
/

Bez punktów w Lidze Europy | 02.10.2015

To był gorzki czwartek dla polskch zespołów grających w fazie grupowej Ligi Europy. Zarówno Lech Poznań jak i Legia Warszawa w kiepskim stylu przegrały swe mecze, nie strzelając rywalom nawet jednej bramki.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
W czwartek legioniści byli wyraźnie słabsi od swych rywali Fot. legia.com

Lech Poznań przegrał na wyjeździe z FC Basel 0:2 (0:0). Kluczowy dla losów meczu był początek drugiej połowy. W jego trakcie najpierw czerwoną kartkę otrzymał Karol Linetty, a następnie Birkir Bjarnason zdobył zwycięskiego gola dla Szwajcarów. Wynik ustalił w końcówce Breel Embolo.
Z kolei Legia Warszawa przegrała w czwartek na własnym stadionie z SSC Napoli 0:2 (0:0) i po dwóch kolejkach ma na koncie zero punktów. Legioniści tylko do przerwy nawiązali wyrównaną walkę z faworyzowanymi Włochami. W drugiej połowie goście nie pozostawili już złudzeń polskiej drużynie. Porażka prawdopodobnie przybliżyła trenera legionistów Henninga Berga do dymisji.