piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Alfa, Leonii, Tytusa| CZ: Rostislav
/

„Czerwone smoki” pokonane | 10.10.2015

Od łatwego zwycięstwa nad reprezentacją Belgii 3:0 (25:18, 29:27, 25:16) polscy siatkarze rozpoczęli mistrzostwa Europy 2015. W piątek w Warnie mistrzowie świata ograli najsilniejszego rywala w grupie C i są faworytem do zajęcia pierwszej pozycji w stawce.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s

Belgowie w ostatnim czasie znacznie się rozwinęli. Młody i głodny zwycięstw zespół nabrał doświadczenia tyle, że na początek przyszło mu się zmierzyć z mistrzami świata. Zespół Stephana Antigi chce sobie w Bułgarii odbić niepowodzenie w Pucharze Świata i po czwartym miejscu w Lidze Światowej i trzecim w Japonii awansować do finału ME.

Droga do medalu rozpoczęła się w Warnie, właśnie od starcia z Belgią. W pierwszym secie Polacy grali swobodnie, a przy tym skutecznie. W efekcie łatwo wygrali. W drugiej partii „Czerwone smoki” po raz pierwszy objęły prowadzenie (4:3), później był remis (13:13) u znowu belgijska przewaga (14:13). Pod koniec zrobiło się nerwowo, ponieważ Belgowie prowadzili już 22:20. Ostatecznie jednak Polacy rozstrzygnęli tego seta na swoją korzyść 28:26.

Trzeci, ostatni set był już bez historii, „Czerwone smoki” walczyły do końca, ale bez wiary w sukces. Polacy rozbili rywali szybko i pewnie 25:16.

Teraz Biało-czerwoni stawią czoła reprezentacji Słowenii, która wcześniej bez większych problemów pokonała Białoruś 3:0. Początek meczu w sobotę o godzinie 19.30.