Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/

Dogrywka dla Trzyńca, w serii już 2:0 | 29.03.2015

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Stalownicy prowadzą w półfinale ze Spartą 2:0. Fot. M. Jeżowicz
Vladimír Roth w 76. minucie wprowadził w stan euforii trzyniecką Werk Arenę. Stalownicy w półfinale ekstraligi pokonali Spartę po raz drugi, tym razem po zaciętej walce 5:4 w dogrywce i w serii prowadzą już 2:0.

Mecze Stalowników są zarazem próbą stalowych nerwów kibiców. Podopieczni Jiřego Kalousa po wczorajszej w miarę łatwej wygranej zasmakowali zgoła innej Sparty. Goście zaskoczyli trzyńczan w pierwszej tercji, wygranej 2:0. W drugiej Stalownicy w ciągu dwóch minut przechylili szalę na swoją stronę. Sparta zareagowała też dwoma trafieniami w przedziale dwóch minut. Zwariowane zawody podsumował w regulaminowym czasie Milan Doudera, zapewniając Trzyńcowi dogrywkę. W niej złotego gola strzelił po świetnym podaniu od Růžički wszędobylski Roth. Najaktywniejszy trzyniecki defensor potwierdził znakomitą formę z całego sezonu. W środę i czwartek pora na mecze w Pradze. Szykują się kolejne niezapomniane chwile z hokejem na najwyższym poziomie.

TRZYNIEC - SPARTA 5:4 (d)

Tercje: 0:2, 3:0, 1:2 - 1:0. Bramki i asysty: 34. Klepiš (Hrňa, Linhart), 36. Polanský (Ružička, Adamský), 36. Hrňa, 58. M. Doudera (Ružička, Hrňa), 76. Roth (Ružička, Klepiš) – 5. Buchtele (Přibyl, Forman), 20. Forman (Přibyl), 43. Vondrka (Pilař, Polášek), 45. Pilař (Hlinka, Réway).
Trzyniec: Hrubec – Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Žejdl, Kreps, Orsava – Dravecký, Polanský, Adamský – Cienciala, Pechanec, Matuš – Růžička