piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Alfa, Leonii, Tytusa| CZ: Rostislav
/

Drugie zwycięstwo piłkarzy Karwiny | 21.09.2019

Po drugie zwycięstwo w pierwszoligowym sezonie sięgnęli w sobotę piłkarze Karwiny. Podopieczni trenera Františka Straki pokonali na wyjeździe FK Przybram 2:0.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Świetny mecz w barwach Karwiny zaliczył m.in. Ondřej Lingr. Fot. mfkkarvina

Gwiazdą spotkania został Vojtěch Smrž, zawodnik, który w swoim piłkarskim CV wpisał "raczej do zadań defensywnych". Tym razem wychowanek MFK Karwina zamienił się w strzelca i reżysera gry. W 23. minucie Smrž dobił do siatki piłkę, którą wcześniej przybramski bramkarz po szarży Ondřeja Lingra wybił wprost pod jego nogi, zaś w 66. minucie z podobnej akcji zaliczył asystę przy golu Ndefego. Czarnoskóry piłkarz znalazł się we właściwym czasie na właściwym miejscu, trafiając do siatki gospodarzy z kilku kroków.

Karwiniacy w sobotni wieczór awansowali na 12. pozycję w tabeli Fortuna Ligi. Wyprzedzają m.in. sobotniego rywala z Przybramia.