środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Bony, Horacji, Jerzego| CZ: Jiří
/

Efektowna wygrana Banika. Podolski w zespole przegranym | 18.07.2021

Gospodarzom nawet Łukasz Podolski nie pomógł. W atrakcyjnych sparingowych derbach pomiędzy Górnikiem Zabrze a Banikiem Ostrawa ze zwycięstwa 3:1 radowali się przyjezdni. Gwiazdą meczu był ostrawski pomocnik Nemanja Kuzmanović.

Ten tekst przeczytasz za 60 s
Debiut w barwach Górnika zaliczył Łukasz Podolski. Fot. FC Banik Ostrawa

Mecz Górnika z Banikiem był debiutem w barwach zabrzańskiego klubu dla napastnika Łukasza Podolskiego. Mistrz świata z reprezentacją Niemiec (2014), były napastnik takich klubów jak Bayern Monachium i Arsenal Londyn, u schyłku kariery wrócił w rodzinne strony. Na zwycięski powrót będzie musiał jednak jeszcze zaczekać. Ostrawianie w dobrej piłkarskiej oprawie, z kibicami na trybunie, wyszli na prowadzenie po strzale Buchty, na 1:1 dla Górnika wyrównał Cholewiak. Jeszcze do przerwy na 1:2 trafił Kuzmanović, który w drugiej połowie ustalił wynik sparingu na 1:3 dla Ostrawy.

W najbliższy weekend rusza czeska najwyższa klasa rozgrywek, a w jej ramach również pierwsze spotkania z udziałem dwójki naszych zespołów - Banika Ostrawa i MFK Karwina. Karwiniacy w sprawdzianie generalnym przegrali na wyjeździe ze słowackim Rużomberokiem 1:2.