Imieniny: PL: Ilony, Jerzego, Wojciecha| CZ: Vojtěch

Hutnicze derby dla Witkowic | 12.01.2019

Ostravar Arena zamieniła się dziś w lodowy pałac, w którym hokejowy koncert dały zespoły Witkowic i Trzyńca. Trzy punkty pozostały w Ostrawie.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Wirujący taniec w Ostravar Arenie. Fot. PETR KOTALA/hc-vitkovice

Trzecie hutnicze derby w tym sezonie Tipsport Ekstraligi zakończyło się zwycięstwem Witkowic, które w wyrównanym meczu pokonały Stalowników 3:2. Gola na wagę trzech punktów zdobył na dwie minuty przed końcem Rastislav Dej. W zespole Trzyńca świetnie zagrała formacja Jiřego Polanskiego, która zwłaszcza w drugiej tercji siała spory popłoch pod bramką gospodarzy. - Szkoda straconych punktów. Zespół walczył zaciekle do końca, w drugiej tercji byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną na tafli - skomentował derby trener Trzyńca, Václav Varad'a. Przewaga Stalowników przełożyła się jednak tylko na dwie bramki w siatce Witkowic - z kija Růžički i Doudery.

W tabeli na prowadzeniu pozostali hokeiści Liberca, trzyńczanie plasują się na drugim miejscu ze stratą trzech punktów do Białych Tygrysów. Zespół Witkowic zajmuje czwartą pozycję. Wszystko może ulec zmianie już w niedzielę. Stalownicy podejmują w Werk Arenie mocną, ale grającą jak na huśtawce Spartę Praga. Początek meczu pod Jaworowym o godz. 17.30.