piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Alfa, Leonii, Tytusa| CZ: Rostislav
/

Nasi skoczkowie poza podium, ale nadal w czołowej "10" | 30.12.2018

Na piątym Dawid Kubacki, Piotr Żyła szósty, a Kamil Stoch ósmy w inauguracyjnym konkursie 67. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Zwyciężył Ryoyu Kobayashi.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 60 s
Piotr Żyła po pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Fot. FB/PZN

Japoński skoczek po raz kolejny w tym sezonie potwierdził swoją świetną formę. W pierwszej serii oddał skok na odległość 138,5 m, w drugiej 126,5 m, co dało mu zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Markus Eisenbichler reprezentujący gospodarzy niedzielnego konkursu. Na trzecim stopniu podium stanął Austriak Stefan Kraft.

Najlepszy spośród polskich skoczków okazał się dzisiaj Dawid Kubacki, który skoczył 128,5 oraz 133,5 metra i ukończył konkurs na piątej pozycji. Zaraz za nim uplasował się Piotr Żyła, który w pierwszym skoku wylądował na 133 metrze, a w finale na 126,5. Na ósmym miejscu pierwszy konkurs turnieju zakończył Kamil Stoch – w 1. serii 127, a w 2. 131 m.

– Wygrali najlepsi. Nie czułem się dziś najlepiej – mówił w wywiadzie z TVP Stoch. – Czegoś brakowało, ale nie mam powodów do niepokoju. Wciąż zajmuję wysoką pozycję i czekam na lepsze skoki. Jetem tylko człowiekiem i moja dyspozycja psychofizyczna nie zawsze jest idealna. Czasem budzę się i wszystko mi wychodzi, jednak tym razem tak nie było.

Z kolei Jakub Wolny zajął 26. pozycję (116 i 117 metrów). Do serii finałowej nie awansowali niestety Aleksander Zniszczoł (114,5 m, 42. miejsce) oraz Stefan Hula (113,5 m, 43. miejsce).

Kolejny konkurs 67. Turnieju Czterech Skoczni obędzie się w Garmisch-Partenkirchen. Tam w sylwestra rozegrane zostaną kwalifikacje, a w nowy rok właściwy konkurs.