sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/

Stalownicy w finale ekstraligi!  | 15.04.2021

Hokeiści Trzyńca świętują awans do finału ekstraligi. W decydującym siódmym meczu półfinałowym pokonali w czwartek wieczorem Mladą Bolesław 3:0, wygrywając całą serię 4:3. W finale Stalownicy trafią na Liberec, który wyeliminował triumfatora fazy zasadniczej, Spartę Praga.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Trzyńczanie powalczą o trzeci mistrzowski tytuł w historii klubu. Fot. dla "Głosu": ZENON KISZA

Zacięta bitwa Trzyńca z Mladą Bolesławią trzymała w napięciu do ostatnich sekund. Worek z bramkami rozwiązał się w czwartek dopiero w trzeciej tercji, kiedy to w 47. minucie na 1:0 trafił Martin Růžička. Goście trafiali w słupek trzynieckiej bramki albo w dobrze ustawionego Ondřeja Kacetla. W końcówce, podczas desperackiej power play, trzyńczanie zaaplikowali im kolejne dwa gole do pustej bramki - na 2:0 z kija Tomáša Marcinki, na 3:0 po strzale Patrika Hrehorčáka.

W niedzielę podopieczni trenera Václava Varadi rozpoczną finał z Libercem na własnym stadionie, w poniedziałek seria grana do czterech zwycięstw też zagości w Werk Arenie. Dokładny początek spotkań nie został jeszcze ustalony.