czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Jarosława, Marka, Wiki| CZ: Marek
/

Tak walczy się o powrót do Fortuna Ligi! | 06.08.2022

Piłkarze Karwiny w 2. kolejce FNL w heroicznym stylu, grając w dziesiątkę, pokonali w piątek u siebie Vlašim 3:2. Po dwóch spotkaniach podopieczni Tomáša Hejduška mają na koncie komplet zwycięstw.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.

Karwiniacy w tropikalnym piątkowym upale ruszyli na rywala z impetem, prowadząc od 6. minuty po strzale Nešickiego. Kłopoty pojawiły się w 32. minucie, kiedy to pod prysznic powędrował Málek, wykluczony po drugiej żółtej kartce. Goście wyczuli szansę i jeszcze do przerwy przechylili szalę meczu na swoją korzyść.

To, co działo się w karwińskiej szatni w przerwie, niech pozostanie w szatni. Wiadomo jednak, że gospodarze w drugiej połowie pokazali niesamowity charakter, walcząc w osłabieniu zajadle nie tylko o remis, ale wygraną. Te plany udało się zrealizować w końcówce zaciętego spotkania, za sprawą zmienników, których trener Hejdušek wprowadził na murawę.

Bohaterami Karwiny zostali kolejno Sebastian Boháč i Rafu Durosinmi. Boháč w 73. minucie wyłuskał piłkę po błędzie obrońcy i sam na sam z golkiperem wyrównał na 2:2, Durosinmi z kolei popisał się w 81. minucie świetnym szczupakiem – wykorzystując idealne dośrodkowanie z prawe strony.

Więcej z piłkarskich boisk we wtorkowym, drukowanym wydaniu gazety.