czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Jarosława, Marka, Wiki| CZ: Marek
/

Turniej Czterech Skoczni: Wciąż czekamy na przełamanie polskich skoczków | 05.01.2022

Trzech Polaków w finałowej serii trzeciej odsłony Turnieju Czterech Skoczni to wciąż za mało, żeby klaskać z zachwytu. W środę, w przesuniętym z Innsbrucka do Bischofshofen konkursie triumfował Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Dawid Kubacki zajął dziś 21. miejsce. Fot. PZN

Tradycyjnie najlepszym skoczkiem z polskiej grupy był Piotr Żyła (130 m w drugiej serii), który zajął dziś 18. miejsce. Na 21. pozycji został sklasyfikowany Dawid Kubacki (131,5 m w drugiej serii), na 30. Jakub Wolny (125 m). Już wcześniej polski sztab szkoleniowy zdecydował o przerwie dla słabo spisującego się w całym sezonie Kamila Stocha.

Nie tylko w Turnieju Czterech Skoczni, ale w całym bieżącym sezonie nie do zatrzymania jest Japończyk Ryoyu Kobayashi (137,5). Dziś lider TCS i Pucharu Świata wygrał minimalnie z Norwegiem Mariusem Lindvikiem, trzecie miejsce zajął inny z Norwegów – Halvor Egner Granerud.

W czwartek zakończenie i rozstrzygnięcie 70. Turnieju Czterech Skoczni. Zawodnicy będą ponownie skakali w wieczornym konkursie w austriackim Bischofshofen.