czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Jarosława, Marka, Wiki| CZ: Marek
/

Wysoka wygrana Stalowników | 13.09.2019

Stalownicy Trzyniec z przytupem rozpoczęli nowy sezon w Tipsport Ekstralidze. W 1. kolejce pokonali w piątkowy wieczór Kladno 6:2.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Stalownicy rozbili Kladno 6:2. Fot. ZENON KISZA

Goście zaprezentowali się pod Jaworowym bez Jaromíra Jágra. Gwiazdor drużyny i zarazem właściciel kladeńskiego klubu obejrzał mecz zza bandy, włączyć się do gry nie pozwoliła mu kontuzja. Hat trickiem popisał się w dzisiejszym meczu słowacki napastnik Tomáš Marcinko. Stalownicy prowadzili w 32. minucie 4:0 i bez większych problemów kontrolowali przebieg wydarzeń na lodowisku. Beniaminek z Kladna, pasowany do roli głównego outsidera sezonu, wziął się w garść dopiero w trzeciej odsłonie meczu.

Łatwy mecz dla Trzyńca skomentował trener Stalowników, Václav Varad'a. - Początki są zawsze trudne. Wygraliśmy różnicą czterech bramek, ale pojedynek wcale nie był tak łatwy, jak może sugerować wynik. Kladno w trzeciej tercji walczyło zajadle do końca - ocenił przebieg spotkania szkoleniowiec Trzyńca. Zdobywca hat tricka, Tomáš Marcinko, nie krył zadowolenia. - Nie pozostawiliśmy nic przypadkowi. Wysoka wygrana jest w pełni zasłużona - zaznaczył.