czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Jarosława, Marka, Wiki| CZ: Marek
/

Zwycięstwo Stalowników na starcie półfinałów. Świetny Kacetl z czystym kontem | 03.04.2021

Hokeiści Trzyńca nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku półfinałów ekstraligi. W sobotę, w pierwszym półfinałowym pojedynku, Stalownicy pokonali u siebie Mladą Bolesław 2:0. W niedzielę druga odsłona pod Jaworowym.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
W akcji Ondřej Kacetl, czyli ten, który zatrzymał dziś Mladą Bolesław. Fot. ZENON KISZA

Stalownicy uderzyli dwukrotnie w drugiej tercji, najbardziej ofensywnej odsłonie w całym meczu. Na 1:0 trafił w 26. minucie Martin Růžička, a drugiego gola dołączył trzy minuty później świetnie dysponowany w całym play off Michal Kovařčík. Goście nie rezygnowali z uzyskania korzystnego rezultatu, niemniej zabrakło im kluczowego elementu - większej precyzji w konstruowaniu akcji ofensywnych. Gwiazdą sobotniego spotkania został golkiper Trzyńca Ondřej Kacetl, który zamurował swoją bramkę, łapiąc kilka "setek" Mladej Bolesławi. W 52. minucie w brawurowy sposób zatrzymał przed linią bramkową krążek z kija Kousala.

W niedzielę seria grana do czterech zwycięskich spotkań pozostaje w Werk Arenie. Początek drugiego półfinałowego meczu o godz. 17.00. Bezpośrednia transmisja w stacji ČT Sport.