sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/

Mundial: Przegrana z Argentyną dała... awans do 1/8 finału! W niedzielę Polska zagra z Francją | 30.11.2022

Desperacka „obrona Częstochowy” w wykonaniu polskich piłkarzy kosztowała wprawdzie kibiców sporo nerwów, ale cel uświęca środki. Polacy w ostatnim meczu grupowym przegrali z Argentyną 0:2, ale ten wynik – przy równoczesnym zwycięstwie Meksyku z Arabią Saudyjską 2:1 – zapewnił im awans do fazy pucharowej wspólnie z Argentyną!

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s

Biało-czerwonych ponownie uratował Wojciech Szczęsny, który w I połowie wyłapał karnego Messiemu. Polacy w całym spotkaniu nie oddali celnego strzału na bramkę Argentyny, broniąc się heroicznie z dziewiątką piłkarzy we własnym polu karnym.

Z przodu próbował coś wskórać wyłącznie Lewandowski, ale pozostawiony bez wsparcia miał bardzo trudne zadanie. Po drugim golu w polskiej siatce sztab szkoleniowy na czele z Czesławem Michniewiczem hipnotyzował już głównie wydarzenia w równolegle granym spotkaniu pomiędzy Meksykiem i Arabią Saudyjską. Decydowały drobnostki: najpierw bilans bramkowy, a z upływem czasu nawet kompletny piłkarski dadaizm – liczba otrzymanych żółtych kartek. W końcu Polacy wyprzedzili w tabeli grupy C Meksyk w nieco lepszym stylu – z korzystniejszym bilansem bramek. Biało-czerwonym w sukurs przyszedł bowiem kontaktowy gol Arabii Saudyjskiej w końcówce drugiej połowy.

W 1/8 finału Polacy trafią w niedzielę o 16.00 na Francję, z kolei Argentyna z pierwszego miejsca w grupie na Australię. Więcej z mundialu w piątkowym, drukowanym wydaniu gazety.