piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Alfa, Leonii, Tytusa| CZ: Rostislav
/

Tipsport Ekstraliga: Pierwszy punkt Trzyńca w Werk Arenie | 02.10.2022

HokeiściTrzyńca w nowym sezonie Tipsport Ekstraligi jeszcze nie zasmakowali zwycięstwa przed własną publicznością. W niedzielny wieczór byli jednak blisko celu, przegrywając w dogrywce 3:4 z Libercem.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
W natarciu pod bandą trzyniecki napastnik Vladimír Svačina. Fot. hcocelari

W kadrze na mecz 7. kolejki Tipsport Ekstraligi pojawił się w barwach mistrza RC tylko jeden reprezentant Polski – Aron Chmielewski, zabrakło natomiast Alana Łyszczarczyka. Chmielewski zagrał w czwartym ataku obok Kurovskiego i Draveckiego. Gole strzelali jednak inni – ważną bramkę na 3:3 zapewniającą dogrywkę zdobył w 55. minucie Miloš Roman, 300. gola w ekstralidze zanotował Martin Růžička, trafiając w 21. minucie na 2:1. Jako pierwszy na listę strzelców meczu wpisał się w 15. minucie Marko Daňo, najskuteczniejszy snajper Trzyńca w tym sezonie.

Zacięte spotkanie dobrnęło do dogrywki, w której światło zgasił w 2. minucie potężnym uderzeniem T. J. Melancon. Stalownicy w dzisiejszym meczu musieli się więc zadowolić tylko punktem, notabene pierwszym w Werk Arenie w sezonie 2022/2023. Przed podopiecznymi Zdeňka Motáka teraz kluczowa batalia w Lidze Mistrzów. W najbliższy wtorek trzyńczanie zmierzą się na wyjeździe z HC Davos, w następny wtorek zagrają ze szwajcarskim rywalem u siebie.