czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Jarosława, Marka, Wiki| CZ: Marek
/

Tipsport Ekstraliga: Pokazówka w Werk Arenie. Pilzno na kolanach | 08.01.2023

W nowym roku Stalownicy Trzyniec nie zwalniają tempa. W niedzielnym meczu 36. kolejki Tipsport Ekstraligi mistrz RC rozbił u siebie drużynę Pilzna 6:1. Udany powrót na taflę Werk Areny zaliczył trzyniecki obrońca Vladimír Roth.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Stalownicy rozbili dziś Pilzno 6:1. Fot. ZENON KISZA

Mecz hokeja podzielony jest na trzy tercje, ale w dzisiejszym spotkaniu tak na dobrą sprawę kurtynę można było zwinąć już po pierwszej odsłonie, wygranej przez gospodarzy 3:0. W drugiej tercji podopieczni Zdeňka Motáka jeszcze mocniej podkręcili tempo, zamieniając walkę z nielubianym przeciwnikiem w prawdziwą pokazówkę.

Na listę strzelców niedzielnego spotkania wpisał się m.in. Aron Chmielewski. Polski napastnik trafił na 4:0, umiejętnie zmieniając tor lotu krążka po wrzutce z kija Marinčina. Bramkę zdobył też Vladimír Roth, który wrócił do Trzyńca z wojaży w pierwszoligowej Slavii Praga. - Czuję się w Trzyńcu jak u siebie w domu. Chciałbym pomóc chłopakom chociażby w play off - stwierdził 32-letni obrońca, którego do Trzyńca zwabił ponownie dyrektor sportowy HC Stalownicy Trzyniec, Jan Peterek.

Więcej z hokejowych aren we wtorkowym, papierowym wydaniu gazety.

TRZYNIEC – PILZNO 6:1

Tercje: 3:0, 3:0, 0:1. Bramki i asysty: 2. Hrehorčák (Miloš Roman), 4. Roth (Marcinko, J. Jeřábek), 8. A. Nestrašil (J. Jeřábek, L. Hudáček), 27. Chmielewski (Marinčin, A. Nestrašil), 30. Zahradníček (Dravecký), 40. M. Daňo (J. Jeřábek, A. Nestrašil) – 55. Holešinský (Piskáček, Rekonen).

Trzyniec: Kacetl – Marinčin, Havránek, Roth, J. Jeřábek, Čukste, Zahradníček – Martin Růžička, Marcinko, Voženílek – M. Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil – Hrehorčák, Miloš Roman, Chmielewski – Kurovský, Dravecký, Buček – Hrňa.