RegioJetem aż do Lwowa! Wiosną ma ruszyć codzienne połączenie z przystankami w Ostrawie i Boguminie | 04.01.2021
Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie przyznał w grudniu czeskiemu przewoźnikowi RegioJet otwarty dostęp do infrastruktury kolejowej na terenie Polski. Wiosną ma ruszyć bezpośrednie nocne połączenie kolejowe z Pragi przez Kraków do Przemyśla. Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Fot. mat. pras. RegioJet
Rzecznik spółki RegioJet, Aleš Ondrůj, powiedział „Głosowi”, że w naszym regionie pociąg będzie się zatrzymywał w Ostrawie (na dworcu głównym i w Świnowie) oraz w Boguminie. Pierwszym przystankiem na terenie Polski mają być Czechowice-Dziedzice. Do dyspozycji podróżnych będą wagony z miejscami siedzącymi, jak również sypialne.
- Z Przemyśla będzie zapewnione bezpośrednie połączenie do Lwowa, które RegioJet będzie eksploatował wspólnie z ukraińskim partnerem. W tej chwili jeszcze nie wiadomo, czy to będzie pociąg, czy autobus. Rozmowy dobiegają końca – dodał Ondrůj.
RegioJet zamierza wejść na polski rynek na przełomie marca i kwietnia. Dokładna data będzie zależna od terminu zniesienia ograniczeń podróżowania związanych z pandemią COVID-19.
– Wejście na polski rynek mieliśmy w planach od dłuższego czasu. Od wiosny 2021 roku zaoferujemy codzienne połączenie, w obu kierunkach, pomiędzy Karkowem, Przemyślem i Lwowem oraz Pragą, Ostrawą i innymi miastami w RC. Podróżni będą mieli do dyspozycji taki zasięg usług, jaki znają z pozostałych pociągów RegioJet – powiedział Radim Jančura, właściciel spółki.