sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/

Dawid Kubacki brązowym medalistą mistrzostw świata w skokach narciarskich! | 03.03.2023

Dawid Kubacki zdobył brązowy medal mistrzostw świata w skokach narciarskich na dużej skoczni w Planicy! Kamil Stoch uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu, a Piotr Żyła, mistrz świata na skoczni normalnej, tym razem zajął dziewiąte miejsce.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Dawid Kubacki w Planicy zdobył brąz. Fot. PZN
Konkurs na dużej skoczni w Planicy rozbudził oczekiwania polskich kibiców po udanej serii próbnej, w której Dawid Kubacki był drugi, a Kamil Stoch trzeci. Jednak w pierwszej serii obaj polscy skoczkowie plasowali się poza podium – Kubacki na czwartym, Stoch na szóstym, a Żyła na dziewiątym. Liderem był Ryoyu Kobayashi, który wyprzedzał Timiego Zajca.

W serii finałowej Polacy pokazali klasę – Kamil Stoch poszybował na odległość 134,5 metra i długo zajmował pierwsze miejsce. Wyprzedził go Kubacki skokiem na 135 metrów. Polskich skoczków pogodził Timi Zajc, który skokiem na 137 metrów został mistrzem świata. Prowadzący po pierwszej serii Ryoyu Kobayashi zepsuł skok i musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Jutro konkurs drużynowy i kolejna szansa na medal dla Polski.