czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Jarosława, Marka, Wiki| CZ: Marek
/

Igrzyska Polonijne: Zwycięskie pożegnanie z Pułtuskiem | 24.09.2021

Wszystko, co piękne, kiedyś się kończy. W piątek oficjalnie zakończono XX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne w Pułtusku. Reprezentacje polonijne z 27 państw wracają do domu. Ekipa PTTS „Beskid Śląski” dodatkowo z pieśnią na ustach, wygrywając klasyfikację medalową igrzysk.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 45 s
Członkowie Klubu Kibica Boconowice startujący w barwach PTTS „Beskid Śląski” Fot. Łukasz Klimaniec

Reprezentacja Polaków w RC zdobyła w sumie 54 złotych medali, właśnie złote krążki miały kluczowe znaczenie w końcowej klasyfikacji medalowej. Druga Litwa zgromadziła 34 złotych medali, trzecia Białoruś 25.

W czwartek, w ostatnim dniu sportowej rywalizacji, Zaolziacy pokazali się z korzystnej strony m.in. w nordic walking, szachach, a także golfie, turnieju rodzinnym czy siatkówce. W piłce siatkowej nasze ekipy zajęły miejsca na podium – panowie przegrali tylko z mocną Litwą, brązowe panie również nie sprostały tylko ambitnym drużynom z Wilna i Gimnazjum Avizieniai.

– Wracamy do domu w dobrych humorach. Po powrocie trzeba się będzie jednak zastanowić nad poprawą niektórych spraw organizacyjnych w igrzyskach. Tak, żeby za dwa lata impreza zyskała nowe walory logistyczne – powiedział „Głosowi” Henryk Cieślar, szef zaolziańskiej ekipy, wiceprezes PTTS „Beskid Śląski”.