sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/

Maja Wysocka mistrzynią świata! Wielki sukces uczennicy PSP w Czeskim Cieszynie  | 29.09.2022

Maja Wysocka, uczennica Szkoły Podstawowej z Polskim Językiem Nauczania w Czeskim Cieszynie  została mistrzynią świata w kategorii solo pompon oraz brązową medalistką w kategorii solo baton cadets podczas rozegranych w Zagrzebiu mistrzostwach organizowanych przez Światową Federację Sportu Mażoretkowego.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Maja Wysocka, mistrzyni świata. Brawo! Fot. mat. Stowarzyszenie Mażoretek "Cieszyńskie Gwiazdeczki"

Przeprowadzone w dniach 23-25 września mistrzostwa świata sportu mażoretkowego w Zagrzebiu miały ogromną rangę organizowała je Światowa Federacja Sportu Mażoretkowego (Majorette-sport World Federation), największa federacja tej dyscypliny. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a konkurencja duża.

Maja Wysocka, uczennica klasy 5b Szkoły Podstawowej z Polskim Językiem Nauczania w Czeskim Cieszynie, reprezentująca Stowarzyszenie Mażoretek „Cieszyńskie Gwiazdeczki”, podczas pierwszego dnia rywalizacji zdobyła brązowy medal i tytuł II wicemistrzyni świata w kategorii solo baton cadets.

Drugi dzień startu w Zagrzebiu okazał się jeszcze lepszy dla młodziutkiej zawodniczki, która zachwyciła jurorów nienagannym wykonaniem swojego programu w kategorii solo pompon i zasłużenie zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni świata!

Po powrocie z mistrzostw do Cieszyna Maja Wysocka wzięła udział w Gali  Sportu Cieszyńskiego, jaka miała miejsce w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”. Uczennica czeskocieszyńskiej podstawówki została uhonorowana przez władze miasta nagrodą Sportowca Roku 2021 oraz otrzymała stypendium sportowe.

Przypomnijmy, że w sierpniu Maja Wysocka została dwukrotną mistrzynią świata mażoretek w kategoriach solo pompon i solo 2 x baton oraz wicemistrzynią świata w kategorii solo flaga i II wicemistrzynią świata w kategorii solo baton podczas zawodów zorganizowanych w Pradze przez Federację IFMS (International Federation of Majorettes Sports).