poniedziałek, 20 maja 2024
Imieniny: PL: Bazylego, Bernardyna, Krystyny| CZ: Zbyšek
Glos Live
/
Nahoru

Z nadziejami do Budapesztu | 11.08.2023

Wicemistrzyni Europy w siedmioboju, Adrianna Sułek, jest wielką nieobecną w kadrze Polski na zbliżające się lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Budapeszcie. W czempionacie globu zaplanowanym w terminie od 19 do 27 sierpnia zaprezentuje się blisko 70-osobowa polska wyprawa sportowców.

Ten tekst przeczytasz za 2 min. 60 s
W Budapeszcie nie zabraknie Ewy Swobody (z lewej). Fot. Michał Chwieduk
Nadzieje medalowe związane są zarówno ze startami w konkurencjach technicznych, jak też szybkościowych. W polskiej kadrze na mistrzostwa świata w Budapeszcie nie brakuje świetnych zawodników, m.in. chodziarki Katarzyny Zdziebło, młociarzy Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego czy sprinterek Natalii Kaczmarek i Ewy Swobody.

KADRA POLSKI
Kobiety
Magdalena Stefanowicz (100 m, sztafeta 4x100 m)
Ewa Swoboda (100 m, sztafeta 4x100 m)
Krystsina Tsimanouskaya (100 m, 200 m, sztafeta 4x100 m)
Martyna Kotwiła (200 m, sztafeta 4x100 m)
Natalia Kaczmarek (400 m, sztafeta 4x400 m, sztafeta mieszana 4x400 m)
Margarita Koczanowa (800 m)
Angelika Sarna (800 m)
Anna Wielgosz (800 m)
Sofia Ennaoui (1500 m)
Eliza Megger (1500 m)
Aleksandra Płocińska (1500 m)
Klaudia Siciarz (100 m przez płotki)
Pia Skrzyszowska (100 m przez płotki)
Alicja Konieczek (3000 m z przeszkodami)
Aneta Konieczek (3000 m z przeszkodami)
Monika Jackiewicz (maraton)
Aleksandra Lisowska (maraton)
Katarzyna Zdziebło (chód na 20 km, chód na 35 km
Olga Chojecka (chód na 35 km)
Agnieszka Ellward (chód na 35 km)
Adrianna Laskowska (trójskok)
Klaudia Kardasz (pchnięcie kulą)
Daria Zabawska (rzut dyskiem)
Malwina Kopron (rzut młotem)
Aleksandra Śmiech (rzut młotem)
Anita Włodarczyk (rzut młotem)
Paulina Ligarska (siedmiobój)
Nikola Horowska (sztafeta 4x100 m)
Aleksandra Piotrowska (sztafeta 4x100 m)
Monika Romaszko (sztafeta 4x100 m
)Aleksandra Formella (sztafeta 4x400 m)
Marika Popowicz-Drapała (sztafeta 4x400 m, sztafeta mieszana 4x400 m)
Alicja Wrona-Kutrzepa (sztafeta 4x400 m, sztafeta mieszana 4x400 m)
Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka (sztafeta 4x400 m, sztafeta mieszana 4x400 m)

Mężczyźni
Dominik Kopeć (100 m, sztafeta 4x100 m)
Albert Komański (200 m, sztafeta 4x100 m)
Karol Zalewski (400 m, sztafeta 4x400 m)
Mateusz Borkowski (800 m)
Filip Ostrowski (800 m)Michał Rozmys (1500 m)
Damian Czykier (110 m przez płotki)
Krzysztof Kiljan (110 m przez płotki)
Jakub Szymański (110 m przez płotki)
Adam Nowicki (maraton)
Norbert Kobielski (skok wzwyż)
Piotr Lisek (skok o tyczce)
Robert Sobera (skok o tyczce)
Paweł Wojciechowski (skok o tyczce)
Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą)Michał Haratyk (pchnięcie kulą)
Oskar Stachnik (rzut dyskiem)
Robert Urbanek (rzut dyskiem)
Paweł Fajdek (rzut młotem)
Wojciech Nowicki (rzut młotem)
Marcin Wrotyński (rzut młotem)
Cyprian Mrzygłód (rzut oszczepem)
Dawid Wegner (rzut oszczepem)
Artur Brzozowski (chód na 35 km)
Jakub Jelonek (chód na 35 km)
Dawid Tomala (chód na 35 km)
Adam Burda (sztafeta 4x100 m)
Mateusz Siuda (sztafeta 4x100 m)
Marek Zakrzewski (sztafeta 4x100 m)
Łukasz Żok (sztafeta 4x100 m)
Igor Bogaczyński (sztafeta mieszana 4x400 m)
Kajetan Duszyński (sztafeta mieszana 4x400 m)
Maksymilian Szwed (sztafeta mieszana 4x400 m).


Może Cię zainteresować.