Wędrynia: ruszyła budowa nowej siedziby urzędu gminy | 03.06.2026
Po blisko 20
latach starań i przygotowań w minionym tygodniu rozpoczęła się wreszcie budowa
nowej siedziby urzędu gminy. Wykonawcą jest firma Strojírny a stavby Třinec, która
kilka lat temu wybudowała ścieżkę rowerową łączącą Wędrynię z osiedlem Sosna w
Trzyńcu. Prace mają potrwać półtora roku. Koszt inwestycji to ok. 47 mln koron.
Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Prace budowlane rozpoczęły się końcem maja. Teren budowy został odgrodzony. Fot. UG Wędrynia
Nowy obiekt znajdzie się niedaleko ronda, w sąsiedztwie Hotelu
Vitality. Budynek urzędu gminy został zaprojektowany jako dwukondygnacyjny,
niepodpiwniczony. Jego kształt jest złagodzony przez zaokrąglenia ostrych kątów,
dzięki czeku obiekt prezentuje się bardzo nowocześnie.
Wewnątrz budynku będzie bardziej przestronnie i komfortowo. Znajdzie
się tam przeszklona winda, która połączy obie kondygnacje. W sąsiedztwie obiektu
zostanie wybudowany parking oraz niewielki plac z częścią
rekreacyjno-wypoczynkową.
Budynek urzędu gminy został zaprojektowany bardzo nowocześnie. Fot. UG
Wędrynia
Prace budowlane rozpoczęły się końcem maja. Teren budowy został
odgrodzony, a urzędnicy zaapelowali do mieszkańców o zachowanie szczególnej
ostrożności w okolicach prowadzonych prac, których finał jest planowany w 2028
roku. Wówczas Urząd Gminy w Wędryni będzie działał już pod nowym adresem.
W dotychczasowym budynku urzędu gminy znajdzie się biblioteka, powstanie
też świetlica szkolna dla uczniów pobliskiej szkoły podstawowej.