czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

Czeski Cieszyn: Maja Wysocka z Polskiej Szkoły Podstawowej mażoretkową mistrzynią | 11.09.2023

Uczennica klasy 6b Polskiej Szkoły Podstawowej w Czeskim Cieszynie Maja Wysocka zdobywa kolejne tytuły mistrzowskie w sportach mażoretkowych. Po mistrzowstwach w Słowenii i Czechach, teraz czeka ją wyjazd do Zadaru w Chorwacji.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego Wysocka wzięła udział w Mistrzostwach Europy Sportu Mażoretkowego federacji MWF w Mariborze w Słowenii. Jej talent i ogromna praca zostały docenione i wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w kategorii solo baton akrobatyczny juniorki, pokonując utytułowanie wcześniej dużo starsze zawodniczki. Na tym jednak nie koniec zmagań Mai.

W dniach 23-26 sierpnia odbyły się w Ostrawie Mistrzostwa Świata Sportu Mażoretkowego federacji IFMS. Cztery dni bardzo trudnych zmagań przyniosły ogromny sukces utalentowanej cieszyniance. Maja zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Świata w kategorii solo buława junior, brązowy medal i tytuł II wicemistrzyni świata w kat. solo pompon juniorki. Zwieńczeniem mistrzostw było zdobycie złotego medalu i pucharu świata w kategorii solo baton akrobatyczny.

Warto dodać, że Maja startowała po raz pierwszy w starszej kategorii wiekowej.

Przed Mają kolejne ważne zawody - Mistrzostwa Świata Sportu Mażoretkowego Federacji MWF, które odbędą się pod koniec września w Zadarze w Chorwacji.