czwartek, 2 maja 2024
Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

14. Fortuna Bieg: dwóch Polaków na podium | 15.04.2024

791 zawodników rywalizowało w niedzielę w 14. edycji Fortuna Biegu w Cieszynie. Najszybciej linię mety przeciął z czasem 29:37 Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo. Kenijska szkoła biegania triumfowała również w kategorii kobiet, gdzie najlepsza okazała się Valentina Jebet 33:58. Medale w głównych kategoriach zdobyło jednak również dwoje polskich biegaczy.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Sygnał do startu dała burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz. Fot. ARC organizatorów
Do pokonania były dwie 5-kilometrowe pętle wzdłuż Olzy. Zawodnicy pobiegli ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Start zawodów usytuowany został w alei Łyska, meta na stadionie miejskim.

Podium męskiej części rywalizacji zdominowali dwaj Kenijczycy – wspomniany Kimaiyo oraz Albert Kipkorir Tonui, trzeci był reprezentant gospodarzy Mateusz Mrówka. Polskich barw nie zabrakło również na podium kobiecej kategorii, brązowa Joanna Girman przegrała tylko z Kenijką Jebet i Białorusinką Swietlaną Sanko.

Organizatorzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Wsparcia udzieliła im też… fantastyczna wręcz pogoda, która jednak nie sprzyjała rekordom. Było po prostu zbyt gorąco.