poniedziałek, 6 maja 2024
Imieniny: PL: Beniny, Filipa, Judyty| CZ: Radoslav
/

8. Fortuna Bieg: Afryka najszybsza | 25.04.2016

Ponad 1400 biegaczy wzięło udział w 8. edycji Fortuna Biegu, który w niedzielne południe po raz kolejny połączył oba brzegi Cieszynów. W peletonie biegaczy nie zabrakło zawodników z RC, Polski, Słowacji, Ukrainy. Tradycyjnie z zaproszenia skorzystali również długodystansowcy z Kenii. I właśnie Kenijczycy ponownie opanowali wyścig, dyktując tempo od pierwszych metrów.

Ten tekst przeczytasz za 45 s

Ostatecznie ze zwycięstwa w kategorii mężczyzn radował się Abel Kibet Rop (29:57), wyprzedzając swojego rodaka Henry´ego Kemboi (30:18) oraz Ukraińca Pawła Olinyka (30:34). W gronie kobiet najszybciej pokonała trasę 10 km Lilia Fiskowicz z Mołdawii. Na trasie tegorocznej edycji nie zabrakło również biegaczy z naszego regionu. Znakomite szóste miejsce wywalczył Tomáš Lichy z Gutów (31:39), dwudziestą pozycję zanotowała Simona Vrzalová z Czeskiego Cieszyna (34:58). Najlepszy z Polaków, Łukasz Oślizło (Łaziska Górne), dobiegł do mety na 5. pozycji (31:16).

W pierwszej »100« uplasował się również reprezentant RC w pięcioboju nowoczesnym, Marek Grycz (SC Bystrzyca). Na co dzień uczeń Polskiego Gimnazjum przeciął linię mety z czasem 39:14, co zapewniło mu 97. lokatę.