Imieniny: PL: Beniny, Filipa, Judyty| CZ: Radoslav
/
Nahoru

Brąz sztafety na zakończenie | 14.08.2017

Ten tekst przeczytasz za 60 s

W niedzielę, na zakończenie lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie, polska sztafeta kobieca 4x400 m w składzie: Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska i Justyna Święty zdobyła brązowy medal. Bieg obfitował w ogromne emocje, gdyż na drugiej zmianie Jamajka McLaughlin-Whilby odniosła kontuzję. Sztafetę wygrały Amerykanki, drugie miejsce zajęły Brytyjki.

Biało-czerwone zajęły w swoim półfinale czwarte miejsce i awansowały do decydującej rywalizacji jako najlepsze z lucky losers. W finale Polki uzyskały jednak najlepszy czas w tym sezonie - 3.26,47, co w efekcie dało pierwszy krążek dla Polski w historii tej konkurencji.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw Polska uplasowała się na ósmej pozycji. Biało-czerwoni lekkoatleci wywalczyli w Londynie dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe medale.