piątek, 3 maja 2024
Imieniny: PL: Jaropełka, Marii, Niny| CZ: Alexej
/

Druga porażka Trzyńca z Chomutowem | 16.03.2017

W ćwierćfinale ekstraligi hokeja Stalownicy Trzyniec przegrywają po dwóch meczach z Chomutowem 0:2. Dziś w Werk Arenie goście wygrali 4:3 w dogrywce. Złotego gola zdobył - symbolicznie - syn trenera Růžički.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s

To był kapitalny mecz Vladimíra Růžički mł. i zarazem kolejne męczarnie Martina Růžički w barwach Trzyńca. Syn szkoleniowca Piratów w 77. minucie zdobył gola, który przybliżył chomutowskich hokeistów do strefy półfinałowej. Martin Růžička strzelał z prawie każdej dogodnej pozycji, ale niecelnie. Piratom wystarczą jeszcze dwie wygrane, by znaleźć się w gronie czterech najlepszych drużyn sezonu. Stalownikom Trzyniec nie pozostaje z kolei nic innego, jak wygrać co najmniej jedno spotkanie na tafli Chomutowa. W najbliższą niedzielę nadarzy się pierwsza okazja, w poniedziałek druga. Podopieczni trenera Vladimíra Kýhosa zagrali dziś znacznie lepiej, niż w środę, kiedy to popełniali dziecinne błędy w obronie. Wolę walki gospodarze pokazali zwłaszcza w drugiej tercji, wygranej 3:2 po trafieniach Netíka, Kane´a i Rotha. Piraci ponownie nastawili się na defensywę i szybkie rajdy, ponownie rewelaczjnie bronili obaj golkiperzy - Hrubec po stronie Trzyńca i Laco w bramce Chomutowa.

Więcej z play off, wraz z komentarzami protagonistów ćwierćfinałowej batalii w Werk Arenie, w sobotnim, papierowym wydaniu gazety.