piątek, 3 maja 2024
Imieniny: PL: Jaropełka, Marii, Niny| CZ: Alexej
/

Falstart Polaków w mistrzostwach Europy | 14.06.2021

To nie tak miało być. Pierwszy mecz Polaków w piłkarskich mistrzostwach Europy 2020 zakończył się porażką ze Słowacją. Biało-czerwoni przegrali w Sankt Petersburgu 1:2, komplikując sobie zaraz na wstępie turnieju kwestię awansu z grupy.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Jedynego gola dla Polski zdobył Karol Linetty. Fot. PZPN

Pompowanie balonika zakończyło się jego pęknięciem. Podopieczni trenera Paulo Sousy przegrywali w 18. minucie 0:1 po błędzie na prawej stronie obrony, a także spóźnionej interwencji bramkarza Wojciecha Szczęsnego. Organizatorzy właśnie Szczęsnemu przypisali samobója. Na wstępie drugiej połowy na 1:1 wyrównał Karol Linetty, ale ostatnie słowo należało do Słowaków. Zwycięskiego gola zdobył w 69. minucie Škriniar, znów po błędzie polskiej defensywy.

Polacy dogrywali mecz w dziesiątkę, ale po wykluczeniu Krychowiaka byli aktywniejszym zespołem na boisku. Blisko wyrównania byli Lewandowski i Bednarek, zakończyło się jednak na marzeniach. W sobotę biało-czerwoni zagrają z Hiszpanią, w zasadzie w meczu o wszystko.