Imieniny: PL: Jaropełka, Marii, Niny| CZ: Alexej
Glos Live
/
Nahoru

French Open: Iga Świątek za burtą, nie będzie polsko-czeskiego półfinału | 09.06.2021

Niestety nie będzie polsko-czeskiego półfinału w Paryżu. Iga Świątek przegrała w środę w dwóch setach z Greczynką Marią Sakkari (4:6, 4:6) i nie zagra o finał wielkoszlemowego French Open z Czeszką Barborą Krejčíkową.

Ten tekst przeczytasz za 30 s
Iga Świątek. Fot. mat. prasowe

Obrończyni tytułu z French Open 2020 zaliczyła dziś słaby mecz, podyktowany chyba problemami zdrowotnymi. W drugim secie Polka skorzystała nawet z kilkuminutowej przerwy medycznej, po której wróciła na kort w jeszcze gorszej kondycji fizycznej i psychicznej.

Greczynka Maria Sakkari w czwartkowym półfinale zmierzy się z sensacją turnieju, Czeszką Barborą Krejčíkową, która w środę w dwóch setach pokonała 17-letnią Amerykankę Cori Gauff (7:6, 6:3).