sobota, 4 maja 2024
Imieniny: PL: Floriana, Michała, Moniki| CZ: Květoslav
/

Polacy nie sprostali Holendrom | 02.06.2016

Polska przegrała w środę z Holandią 1:2 (0:1) w przedostatnim teście przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy Euro 2016. Co gorsza, rozegrała najsłabszy mecz od czerwca ubiegłego roku.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.

Pierwszy gol na Stadionie Energa w Gdańsku padł w 33. minucie, kiedy prowadzenie dał Holendrom Vincent Janssen. Tuż po upływie pierwszego kwadransa po zmianie stron wynik wyrównał Artur Jędrzejczyk. W 75. minucie Holendrzy strzelili jednak drugiego gola i pokonali Polaków. Autorem zwycięskiej bramki był Georginio Wijnaldum.

Mimo przegranej Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, nie tracił wiary w dobry wynik Polaków na Euro 2016. – To był fantastyczny mecz pod względem szkoleniowym. To kapitalny materiał do analiz, do tego, żeby jeszcze lepiej zespół przygotować – stwierdził po spotkaniu. – Piłkarze dali na boisku z siebie wszystko. Holendrzy stworzyli dwie sytuacje i strzelili bramki, ale sam wynik w takim spotkaniu nie jest ważny. Czasem jest bowiem tak, że porażki uczą, a zwycięstwa dają tylko szczęście – zauważył Boniek.

6 czerwca kadrowiczów Adama Nawałki czeka ostatni sprawdzian przed Euro 2016. Biało-czerwoni zagrają w Krakowie z Litwą.