Imieniny: PL: Longiny, Toli, Zygmunta| CZ: Zikmund
/

Polacy w ćwierćfinale mistrzostw Europy! | 25.06.2016

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Bohaterem meczu został Grzegorz Krychowiak. Fot. PZPN

Ależ to był mecz! Polscy piłkarze awansowali do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw Europy. Szwajcarów pokonali w bezbłędnych karnych. O półfinał powalczymy z Portugalią.

Po 120 minutach w Saint Etienne był remis 1:1. Polacy wyszli na prowadzenie po strzale Błaszczykowskiego, wyrównał w drugiej połowie Shaqiri. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i dopiero zawałowe karne przesądziły sprawę. Decydującego karnego dla Polski strzelił Grzegorz Krychowiak. Polacy zaliczyli fantastyczne spotkanie. Były wzloty i upadki, ale drużyna pokazała serce i determinację godną ćwierćfinału w Marsylii. 30 czerwca w Marsylii biało-czerwoni powalczą o awans do półfinału z Portugalią, która w dogrywce wyeliminowała Chorwację.