Imieniny: PL: Irydy, Tamary, Waldemara| CZ: Klaudie
Glos Live
/
Nahoru

Rafał Majka rozwiązał medalowy worek! | 06.08.2016

Rafał Majka zajął trzecie miejsce w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego w Rio de Janeiro. To pierwszy medal polskiego kolarza na igrzyskach od 1988 roku. Zwyciężył Belg, Greg Van Avermaet, który na finiszu wyprzedził Duńczyka, Jakoba Fuglsanga.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Rafał Majka. Fot. ARC

Sobotni kolarski wyścig ze startu wspólnego mężczyzn był jedną z pierwszych medalowych nadziei biało-czerwonych w Rio. O udane otwarcie igrzysk mieli powalczyć Michał Kwiatkowski i Rafał Majka, wspomagani przez Macieja Bodnara i Michała Gołasia.

Wyścig okazał się dramatyczny i piekielnie trudny. Na około 20 km przed metą na czele stawki usadowiła się trójka – Majka, Włoch Vincenzo Nibali i Kolumbijczyk Sergio Henao. Niespodziewanie na 11 km do mety obaj rywale Polaka wywrócili się i Majka samotnie prowadził. Niestety był już ogromnie zmęczony. Prowadził jeszcze na ponad kilometr przed finiszem, ale ostatecznie musiał uznać wyższość dwóch rywali. O złocie zadecydował ostatni zryw. Wygrał Van Avermaet, natomiast Majka nie podjął walki na ostatniej prostej i ostatecznie minął linię mety jako trzeci. Jego brąz jest pierwszym polskim krążkiem w Rio i trzecim w historii polskiego kolarstwa na igrzyskach.

Niestety w sobotę polscy kibice musieli przełknąć również gorzką pigułkę. Tenisistka Agnieszka Radwańska na pierwszej rundzie zakończyła bowiem udział w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro. Polka przegrała 4:6, 5:7 z Chinką Zheng Saisai.