poniedziałek, 6 maja 2024
Imieniny: PL: Beniny, Filipa, Judyty| CZ: Radoslav
/

Sensacja w Bielsku-Białej | 01.02.2021

Zimowa burza mózgów w Podbeskidziu Bielsko-Biała, połączona z pozyskaniem Jana Nezmara (byłego dyrektora sportowego Slavii Praga) na stanowisko doradcy sportowego, święci sukces. Na inaugurację rewanżowej rundy PKO BP Ekstraklasy „Górale” pokonali sensacyjnie Legię Warszawa 1:0. Gola na wagę trzech arcyważnych punktów zdobył w 48. minucie Rafał Janicki.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s

Odmienione Podbeskidzie, które przejął trener Robert Kasperczyk wracający do ekstraklasy po ośmiu latach przerwy, nastawiło się na głęboką defensywę i kontry – w myśl hasła „mierz siły na zamiary”. Do zwycięstwa w dużym stopniu przyczynił się grający prawie bezbłędnie środkowy blok defensywny. Stoper Milan Rundić, którego kibice pamiętają jeszcze z niedawnej gry w barwach Karwiny, nie krył zadowolenia.

– Zwycięstwo z Legią było naszym marzeniem. Przed meczem mówiliśmy sobie, że pierwsza kolejka po przerwie jest najlepszym momentem do gry z Legią. Wierzyliśmy w zwycięstwo i to dziś się nam udało. Trzy punkty są dla nas najważniejsze – stwierdził serbski stoper. – To dopiero pierwszy krok przez nas wykonany, dalej musimy ciężko pracować, aby na koniec osiągnąć to, co sobie zakładamy – dodał.

PKO BP EKSTRAKLASA

PODBESKIDZIE – LEGIA 1:0

Do przerwy: 0:0. Bramka: 48. Janicki. Podbeskidzie: Pesković – Modelski, Janicki, Rundić, Mamić – Danielak (81. Hora), Bieroński (81. Sitek), Ubbink (67. Rzuchowski), Kocsis, Marzec (75. Miakuszko) – Roginić (67. Biliński).

Lokaty: 1. Pogoń Szczecin 31, 2. Legia 29, 3. Częstochowa 28, 4. Górnik Zabrze 24, 11. Gliwice 17, 16. Podbeskidzie 12 pkt.