piątek, 3 maja 2024
Imieniny: PL: Jaropełka, Marii, Niny| CZ: Alexej
/

Szlaban w ćwierćfinale, Stalownicy za burtą play off | 24.03.2017

Hokeiści Trzyńca przegrali dziś z Chomutowem po raz czwarty we wzajemnej ćwierćfnałowej konfrontacji i są za burtą play off. Piraci zwyciężyli u siebie 5:3.

Ten tekst przeczytasz za 60 s
Dla hokeistów i trenerów Trzyńca rozpoczynają się przedwczesne urlopy. Fot. M. Jeżowicz

Stalownicy prowadzil w piątkowym meczu 3:1, ale od drugiej tercji Piraci zwiększyli obroty i co najważniejsze - ograniczyli błędy do minimum. Trzynieckich hokeistów przyprawiał o palpitację serca słowacki bramkarz Ján Laco, kluczowa postać całej serii. Do siatki Piratów trafili Petružálek, Rákos i Adamský, wszystkie trzynieckie gole padły jednak w pierwszej tercji. Od drugiej odsłony gościom zwilgotniał proch strzelniczy i nie zmieniła tego również desperacka power play w finale zaciętego meczu. Podopieczni Vladimíra Kýhosa odpadli z play off i wiele wskazuje na to, że podobnie jak w zeszłym sezonie, również tym razem możemy liczyć na szybką reakcję ze strony włodarzy klubu. Dla Trzyńca szlaban w ćwierćfinale to duże rozczarowanie.

Do ćwierćfinałowej serii Trzyńca z Chomutowem wrócimy we wtorkowym, papierowym wydaniu gazety.