wtorek, 7 maja 2024
Imieniny: PL: Augusta, Gizeli, Ludomiry| CZ: Stanislav
/

Tipsport Ekstraliga: Dwa punkty z Energią  | 02.10.2021

Hokeiści Trzyńca zwyciężyli w meczu 10. kolejki Tipsport Ekstraligi z Karlowymi Warami 3:2 golem w dogrywce z kija Erika Hrni. Stalownicy zasłużyli jednak na komplet punktów, zabrakło tylko lepszej efektywności.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
W akcji ofensywnej trzyniecki napastnik Tomáš Marcinko. Fot. ZENON KISZA

Gospodarze oddali aż 40 strzałów na bramkę Energii, do siatki rywala wpadły tylko trzy krążki. Po stronie Stalowników trafili w regulaminowym czasie gry P. Vrána (6) i Martin Růžička (24), zwycięskiego gola na wagę drugiego punktu w meczu zdobył Hrňa w trzeciej minucie dogrywki – wykorzystując świetne podanie od Růžički. Obaj napastnicy w ostatnich spotkaniach prezentują wręcz wyśmienitą formę. Hrňa sięgnął po trzy kanadyjskie punkty w poprzedniej, wygranej 7:2 batalii z Libercem, Růžička w piątek z Energią Karlowe Wary.

Dla trenera Václava Varadi to dobry prognostyk przed niedzielnym, trzecim z rzędu domowym pojedynkiem, tym razem z nielubianym Zlinem (17.00).

TRZYNIEC – K. WARY 3:2

Tercje: 1:0, 1:1, 0:1 - 1:0. Bramki i asysty: 6. P. Vrána (Martin Růžička), 24. Martin Růžička (Kundrátek, Hrňa), 63. Hrňa (Martin Růžička) – 28. Jiří Kulich, 46. O. Beránek.

Trzyniec: Kacetl – Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, Zahradníček, Jaroměřský, Matyáš – Martin Růžička, P. Vrána, Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, O. Šedivý – Kofroň, Miloš Roman, Hrehorčák.